Chci vyzkoušet GovDaily zdarma
 
Číslo dne

111 bodů

V České republice důvěra spotřebitelů v ekonomiku se mírně zvýšila. Indikátor důvěry v září meziměsíčně vzrostl o 0,7 bodu na hodnotu 111,0.

Aktuality

Přijďte na jubilejní Data Storage Workshop

2. 9. 2015

Neutuchající exploze dat je nepochybně průvodním jevem současnosti. Oproti tomu datová prostředí musejí stále fungovat pružně, bezchybně a v neposlední řadě ekonomicky. Nástrojem, který si s tímto rozporem umí poradit, je právě Software Defined Storage – virtualizace v oblasti ukládání dat.

Základním principem je plné oddělení datových úložišť od fyzických datových nosičů, a to i na úrovni jednotlivých diskových polí. Pevné disky se sdruží do jediného poolu, se kterým lze pak zcela flexibilně pracovat a plynule jej rozšiřovat. V souvislosti se zaváděním SDS je však třeba znát odpovědi na celou řadu otázek. Pro koho je vhodný a pro koho naopak ne? Na co si dávat pozor? Co v této oblasti dělají přední výrobci úložišť?

Na tyto a další otázky bude hledat odpovědi ve své přednášce na jubilejním 10. ročníku Data Storage Workshopu Luděk Šafář (ve společnosti EMC CZ a SK řídí presales team). K tomuto velmi aktuálnímu tématu budou mít ještě co říci další odborníci, a to Jan Petrák se společnosti Abacus Electric, jenž se zaměří na výhody a nevýhody oddělení fyzické a aplikační vrstvy v případě storage a využití potenciálu SSD disků. Účastníci konference budou též seznámeni s projektem Ceph, open source SDS, který umožňuje sestavit a provozovat distribuovaná úložiště na komoditním hardwaru.

Průvodci projektem se stanou Miroslav Kořen, Territory Manager společnosti SUSE LINUX a jako vývojář open source softwaru Nathan Cutler podílející se na vývoji SUSE Enterprise Storage (SES) a zároveň přispívající do projektu Ceph jako člen týmu, který se stará o stabilní verze a backporty.

Společnost Exponet připravuje pro letošní 10. ročník ročník konference speciální program, ve kterém se dále soustředí na následující témata: infrastruktura datových center, dostupnost dat a zálohování ve virtuálním i fyzickém prostředí. Bude rovněž představena případová studie realizace non-IT infrastruktury ostravského Národního superpočítačového centra IT4Innovatioons, jehož superpočítač se řadí mezi 40 nejvýkonnějších superpočítačů světa.

Data Storage Workshop se koná 22. září 2015 v Konferenčním centru City v Praze 4. Registrační formulář, program, představení přednášejících a profily partnerů naleznete na www.dsw.cz.Mezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Akceptujeme Maestro Mastercard Visa Visa-electron