Číslo dne

23 183 737 699 Kč

Celková hodnota veřejných zakázek zadaných na stavební práce v měsíci září.

Aktuality

Nenechte se diskriminovat od zadavatelů veřejných zakázek

26. 9. 2018

Řada zadavatelů se při nastavení podmínek veřejné zakázky vědomě, či nechtěně dopouští diskriminace. Pro uchazeče o zakázku z toho vyplývá, aby se nastavením parametrů zakázky zabýval a v případě podezření na diskriminaci se bránil.

Jeden příklad diskriminace nedávno řešil Nejvyšší správní soud, kdy se Univerzita Pardubice bránila pokutě od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem pokuty byl požadavek v rámci obchodních podmínek na to, aby pro potřeby záručního i pozáručního servisu laboratorního vybavení, které bylo v zakázce poptáváno, dodavatel disponoval servisním střediskem umístěným na území v ČR.

V rámci sporu zvítězila argumentace spočívající v tom, že není rozhodující, kde je středisko umístěno, ale zda je dodavatel schopen v rozumných termínech servis zajistit. Onen požadavek byl diskriminační pro zahraniční firmy, které by to například ze servisního střediska umístěného v příhraniční oblasti Německa či Polska, měly do Pardubic blíže, než ze servisního střediska sice v ČR ale umístěného například až v Břeclavi.

Nejste si jisti správným nastavením zadávacích podmínek u některé veřejné zakázky? Setkali jste se podobnou formou diskriminace a chcete se bránit? Kontaktujte nás na govdaily@govdaily.cz nebo na 255 785 582 a sjednejte si nezávaznou schůzku s našimi odborníky.

Zdroj: autor, http://ekonomicky-denik.cz/univerzita-pardubice-diskriminacne-nastavila-obchodni-podminky/Mezi naše odběratele patří

© 2014 GovDaily.cz enovation s.r.o. ISSN 1805-8167
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.